Akıncı

Fetullahçı terör örgütü, darbe teşebbüsünü Akıncı Hava Üssü’nden koordine etti. Üs, F-16’ların kalktığı ve milletin bombalanma buyruğunun verildiği karar merkezi ve uygulama noktası olarak kullanıldı.

Darbe teşebbüsünün yaşandığı gece yatsı namazı için abdest aldığını söz eden Kahramankazan Huzur Mescidi İmamı Erdal Bükecik, Ankara Müftülüğü tarafından gelen bildiriyle darbe teşebbüsü olduğunu ve selalar verilmesi gerektiğini öğrendi. Bükecik, halkın cuntacılara karşı birlik ve beraberliğini sağlamak için mescit hoparlöründen selalar verdi.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine F-16’ların kalkışını engellemek için Akıncı Hava Üssü’ne giden Bükecik; elinden, kolundan ve kalçasından olmak üzere 3 yerden yaralandı. Olağanda silah sesinden korktuğunu vurgulayan Huzur Mescidi İmamı Erdal Bükecik, o gece silah seslerinin bir mantar tabancası üzere geldiğini belirterek, o günü anlattı.

“SANKİ HAYATIMIZIN SON SELASI ÜZERE GELDİ BİZE”

Hain darbe teşebbüsü sırasında yatsı namazı için abdest aldığını ve üzerlerinden şiddetli bir biçimde iki tane uçak geçtiğini belirten Bükecik, “Bu durumun olağandışı olduğunu anladık. Olağan bir durum olmadığını anladık. Yatsı namazından sonra meskene gittik. İnternete baktığımızda milletimize karşı bir darbe yapıldığını öğrendik. Daha sonra müftülüğümüzden bir ileti geldi. Türkiye’de bir darbe olduğunu, sela verilmesi gerektiğini söylediler. Biz de selamızı verdik. Bu sela, olağan bir sela değildi. Biz olağanda selayı cenaze varken veririz. Daha sonra cumaları veririz lakin bu sela biraz daha sıkıntı oldu bizim için. Güya hayatımızın son selası üzere geldi bize. 15 dakika sonra müftülüğümüzden bir ileti daha geldi. Uçakların Akıncı Üssü’nden kalktığını öğrendik. Anons yaptık, halkı topladık, bir arada Akıncı Üssü’ne gittik” diye konuştu.

“KURŞUNU KEŞKE KENDİ ASKERİMİZDEN DEĞİL TERÖRDEN YESEYDİK DİYE DÜŞÜNDÜM ANCAK DAHA SONRA BUNLARIN DA TERÖR OLDUĞUNU ANLADIK”

Bükecik, Akıncı Hava Üssü’nün nizamiye kapısına 300 metre uzaklıkla otomobillerini park ettiklerini ve bütün halkın orada toplandığını vurgulayarak, “Kazan’dan da halkımız gelmişti, birlikte nizamiyeye yanlışsız yürüdük. Havaya ateş açtılar, dağılmamızı söylediler. O kalkan uçakların barış uçakları olduklarını söylediler. Ancak biz internetten takip ettiğimiz için o uçakların barış uçağı olmadığını öğrenmiş olduk. Daha sonra halkın morali daha çok bozuldu, daha çok ilerlemeye kalkıştılar kapıya gerçek. Tekrar havaya ateş açtı askerler. Üzerimizden alçak bir biçimde helikopter geçti. Muhakkak bir müddet sonra mermi sesi duydum, silah sesi duydum. Baktım ortadan geçiyor mermiler, demek ki dedim bu bize ateş açılıyor, havaya değil diye düşündüm. Elimde, bacağımda acı hissettim yaralandık. Evvel Kahramankazan Devlet Hastanesine geldik. Birinci müdahaleyi yaptılar, daha sonra Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildik. Orada iki kere ameliyat oldum. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderken keşke bu kurşunu kendi askerimizden değil de terörden yeseydim diye düşündüm lakin daha sonra tabi bunların da terör olduğunu anladık” sözlerini kullandı.

“VATAN SEVGİSİ OLDUĞU İÇİN HİÇBİR ŞEY SIKINTI GELMEDİ”

Cuntacıları ve onların koordinesinde milleti vurmak için havalanan F-16’ları engellemek için Akıncı Hava Üssü’ne gittiğinde içinde hiç dehşet olmadığını söz eden Bükecik, “O gece dehşet yoktu. Olağanda ben silah sesinden korkarım. Düğünlerde silah atıldığı vakit kulağımı tıkarım. O gece güya bir mantar tabancası atılıyor üzere geldi bana. Korkmadım yani. Demek ki Allahü Teala o gece bize bir sabır verdi. Tedavi müddetince bir hafta Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yattık. Sol elimden, sağ bacağımdan, kalçadan yaralandım. Vatan sevgisi olduğu için hiçbir şey sıkıntı gelmedi. Zira sonraki gün sabahleyin haberlerde ‘Darbe teşebbüsü püskürtüldü’ yazıyordu. O yazıyı duyunca acım kalmadı” sözlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir