Ekipler

Olay, dün sabah saat 09.00 sıralarında Hilal Mahallesi’nde bulunan bir meskende meydana geldi. Alınan bilgiye nazaran, meskene hırsız girdiğinin ihbarı üzerine bölgeye Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Takımlar Amirliğine bağlı takımlar sevk edildi. Polis grupları bölgeye gittiğinde adresin önünde çalınan eşyaları taşıyacak çekçek otomobilini fark etti. Bunun üzerine derhal meskene çıkan takımlar, konutun kapı göbeğinin zorlanarak içeriye girilip akabinde kapının yine kapatılıp gerisine açılmaması için dayanak koyulduğunu tespit etti.

EVDE NE VARSA TOPLAMIŞLAR

Ev sahibi bayandan konutun anahtarını alan polis grupları, meskenin iç klima ünitesinin söküldüğünü, çamaşır makinası, kettle ve fırının yerinden çıkartıp kapıya getirildiğini; terasa çıkıldığında ise televizyon ve elektrikli süpürgenin sökülüp buraya çıkarıldığını ve buradan taşınacak formda hazırlandığını gördü.

TERASTA SAKLANIRKEN YAKALANDILAR, MESKEN SAHİBİNE YALVARDILAR

Neredeyse meskenin içerisindeki tüm elektronik eşyaları çalan şüpheliler H.T. ve H.T., polis takımları tarafından meskenin teras kısmında saklanırken, hırsızlık yapmada kullandıkları aletlerle birlikte kıskıvrak yakalandı. Hırsızların yakalandığı anları ise konut sahibi cep telefonu kamerası ile görüntüledi. Bu esnada şüpheliler H.T. ve H.T.’nin mesken sahibi olan bayana yalvararak özür diledikleri görüldü.

Polis takımlarınca gözaltına alınan şüpheliler, tabirleri alınmak üzere Boğaziçi Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir