Kara

Sarı-kırmızılılar orta saha desteğine ağırlaşmış durumda. Bu ortada teknik yönetici Okan Buruk’un raporu doğrultusunda kadrodan ayrılacak isimler de netleşiyor.

Birçok oyuncusuyla vedalaşmaya hazırlanan sarı-kırmızılılarda iki isme ise sürpriz bir talip çıktı. Galatasaraylı Emre Kılınç ve Aytaç Kara’yı, Demir Küme Sivasspor istiyor. 

Ülkemizi Avrupa Ligi’nde temsil edecek olan Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay’ın gözü transferlerde. Bilhassa kanat konumları ve orta saha için kadroya düzey atlatacak isimler üzerine ağırlaşan Yiğidolar, rotasını Galatasaray’a çevirdi. Kırmızı-beyazlı kurmaylar, Cimbom’da durumları belgisiz olan Emre Kılınç ve Aytaç Kara’nın transferi için bastırıyor.

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALIK
Sözleşmeleri 2024’te bitecek iki oyuncuyla ilgili teknik yönetici Okan Buruk’un kesin kararları beklenirken, satın alma opsiyonlu kiralık formülünün masada olduğu görüşmelerde kıymetli bir aralık kat edildiği öğrenildi.

27 yaşındaki Kılınç, 2 dönem evvel 31 maçta 9 gol, 7 asistle en parlak periyodunu geçirdiği Sivasspor’dan Galatasaray’a geçti. Geçen dönem Cimbom’da 37 maçta 5 gol, 3 asist yaptı. Mesleğine Boluspor altyapısında başlayan Emre Kılınç’ın yeni piyasa bedeli ise 3 milyon euro.

29 yaşındaki Aytaç Kara ise geçen dönem G.Saray’da ve kiralık gittiği Göztepe’de 20 maça çıktı, 1 asist yaptı. Kara, mesleğine İzmir temsilcisi Altay altyapısında başladı. Deneyimli orta sahanın yeni piyasa pahası ise 1 milyon euro. (Fotomaç)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir